Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Větší krystal kouřové záhnědy s barevnými duhami a vnitřním světem

Kvalitní kousek přírodní záhnědy ze slavné české lokality Bory (Vysočina).

Jedná se o větší krystal záhnědy, který se může pochlubit délkou 9 cm. Krystal sice není ze všech stran dokonalý, i přesto však již na první pohled působí obdivuhodným dojmem.

Krystal má náznak tzv. oboustranného vyvinutí, což znamená, že má jednu nebo více špic na obou svých koncích. Konkrétně tato záhněda má na jedné straně klasickou špičku, která se pyšní slušně zachovalým stavem. Druhá strana krystalu je pak tvořena dvěma menšími špicemi, které sice nejsou zcela zachovalé, ale to nijak neubírá kameni na jeho celkové kráse.

Povrch záhnědy je částečně lesklý až matný, lehce ohlazený a příjemný na dotek.

Při prosvícení sluníčkem nebo baterkou, můžete i poměrně dobře nahlédnout dovnitř a pozorovat tak hezký vnitřní svět. Ten ukrývá nejrůznější úkazy jako mlhoviny, inkluze či peříčka.

Poměrně snadno lze objevit i chloubu této záhnědy, kterou jsou skutečně překrásné pestrobarevné duhy, kterých se zde nachází hněd několik. Jeden z duhových odlesků se nám podařilo zachytit i na fotografii u tohoto kamene.

Skutečně nádherná je samotná barva záhnědy, která se může pochlubit vzácným kouřovým odstínem. Ten patří u záhněd z Vysočiny bezesporu k jednomu z nejkrásnějších. Zde se navíc kouzelně prolínají světlé i tmavší tóny tohoto kouřového zbarvení. 

Spodní část krystalu postupně přechází do bílo-šedého křemene, kterým je zde záhněda prostoupena.

Na posledních dvou fotkách je pro zajímavost záhněda prosvícena baterkou.

Pokud hledáte kvalitní krystal záhnědy z Vysočiny se slušnou velikostí a řadou zajímavostí, tento vzorek vám jistě udělá radost.

 

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 90 x 39 x 31 mm

Váha: 137 g

 

Články související s tímto kamenem:

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Jak se v kamenech hledají barevné duhy?

Barevné duhy se v kamenech nejlépe hledají při jejich nasvícení silnou baterkou nebo sluníčkem (vyjímečně jsou patrné i bez nasvícení na denním světle). Pro snadnější hledání je lepší mít kámen mokrý (některé duhy jsou dokonce patrné pouze pokud je minerál mokrý). Samotné pátrání po barevných duhách v nerostech probíhá tak, že kamínek oproti baterce nebo sluníčku natáčíte různými stranami do všech možných úhlů a zároveň pozorujete zda se někde duha neobjeví. Nejčastěji se duhy vyskytují v křišťálech, citrínech či záhnědách a jejich velikost bývá od jednoho milimetru až po několik prvních centimetrů.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 21045
1 220 Kč –43 % 690 Kč
Větší krystal kouřové záhnědy s barevnými duhami a vnitřním světem
prirodni krystal zahnedy velky duhy ohlazeny vnitrni svet vysocina obrazek 3
1 220 Kč –43 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty