Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Fragment citrínu s bohatým vnitřním světem a zajímavou barvou

Kvalitní vzorek pravého českého citrínu z proslaveného šutráckého naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o poctivý středně velký kousek citrínu, který sice nemá zachovalé téměř žádné krystalové stěny a plošky, i přes to je však dobře patrné, že se kdysy (před mnoha miliony lety) jednalo o krystal. Lze to snadno poznat podle typického přechodu barev (žluté a černé), protože většina citrínů z této významné lokality měla právě tmavou až černou špičku. Tento citrín lze tedy označit jako fragment nebo torzo krystalu.

Povrch citrínu je z jedné strany nepatrně porostlý bílo-šedým křemenem, tento křemen se však nachází pouze na povrchu a neprostupuje hlouběji dovnitř samotného citrínu, takže rozhodně nijak nekazí celkový krásný dojem z kamene. Tato malá přítomnost křemene spíše podtrhuje čistě přírodní vzhled citrínu a jeho pravost.

Kámen je v některých pasážích matný až částečně lesklý, pohledová (nejhezčí) strana je pak zcela lesklá. Díky tomu lze při prosvícení citrínu sluníčkem nebo baterkou i poměrně snadno nahlédnout dovnitř a pozorovat tak bohatý vnitřní svět.

Ten ukrývá opravdu veliké množství nejrůznějších mlhovin, inkluzí či peříček. Po důkladnějším prozkoumání lze objevit i půvabné pestrobarevné duhy.

Skutečně úžasná je pak také samotná barva tohoto citrínu, která se může pochlubit velice kvalitním středně žlutým odstínem s jemně zlatavými tóny a tmavým až černým nádechem v pomyslné špici krystalu.

Nejvíce samozřejmě toto unikátní zbarvení kamene vynikne pokud je mokrý a na sluníčku, což je dobře zachyceno na úvodní fotografii.

Citrín jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů a to jak na bílém tak i černém podkladu, aby jste měli co možná nejlepší představu nejen o celkovém vzhledu, ale i jeho barvě (U vzorku je tedy celkem 14 fotografií). Níže pod popiskem naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy uvádíme také přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 ————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 67 x 50 x 39 mm

Váha: 183 g

 ————————————————————————————

Články souvisejícís tímto kamenem :

 ————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

→ Další české přírodní citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 19279
2 900 Kč –32 % 1 950 Kč
Fragment citrínu s bohatým vnitřním světem a zajímavou barvou
citrin prirodni cesky kamen mineral vysocina zluty obrazky 14
2 900 Kč –32 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty