Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Jemně až středně žlutý krystal citrínu s tmavou špičkou

Pozoruhodný kousek přírodního citrínu ze slavné české lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o středně velký krystal citrínu, který se může pochlubit opravdu slušnou délkou sedm centimetrů.

Krystal má však i krásně zachovalou špici, která je pouze mírně odřená či ťuklá na hranách.

Z pohledové a jedné boční strany má krystal také nádherně zachovalé obvodové stěny. Na druhé boční straně se sice plochy nenachází, ale touto stranou byl krystal z větší části přirostlý k tzv. mateční hornině, v tomto případě křemeni. Ze zadní strany je pak obvodová krystalová stěna zajímavě otlačena.

Celkově je tedy tento krystal citrínu velmi zachovalý a i když ve spodní části přechází lehce do křemene, na kterém byl původně naroslý, působí skutečně obdivuhodným dojmem.

Povrch krystalu je matný až částečně lesklý a pokud kámen prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete místy i lehce nahlédnout dovnitř a pozorovat tak půvabný vnitřní svět.

Citrín ukrývá ve své horní polovině především velice slušnou čistotu, ve spodní části pak můžete obdivovat větší množství nejrůznějších úkazů jako jsou mlhovinové závoje či různé inkluze a peříčka. Velmi působivé také je, jak se citrín lehce prolíná a mísí s křemenem.

Pokud si kámen za pomocí baterky prohlédnete opravdu důkladně, můžete spatřit i drobné barevné duhy.

Neobyčejná je také samotná barva citrínu, která má jemně až středně žlutý odstín s tmavším kouřovým nádechem ve špici krystalu. Nejvíce pak toto unikátní zbarvení vynikne, pokud je kánem mokrý a na sluníčku, což je dobře zachyceno na posledních třech fotografiích.

Citrín jsme pro vás samozřejmě postupným pootáčením detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. (U vzorku je celkem 15 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 72 x 49 x 30 mm

Váha: 130 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

ČESKÉ vs. ZAHRANIČNÍ DRAHÉ KAMENY

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

 

Další nabídku pravých českých citrínů naleznete v naší sekci - Prodej citrínů, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - Nabídka citrínů.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 19210
3 700 Kč –28 % 2 650 Kč
Jemně až středně žlutý krystal citrínu s tmavou špičkou
citrin krystal vetsi zachovaly tmavou spickou cesky mineral kamen prodej knezeves 1
3 700 Kč –28 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty