Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Krystal pravého českého citrínu s unikátní barvou a pestrým vnitřním světem

Sběratelský kousek přírodního citrínu pocházející z uznávaného šutráckého naleziště Kněževes (Vysočina).

Z přiložených fotografií i videa je celkem dobře patrné, že se jedná o krystal citrínu. Tento krystal sice ani zdaleka není svým tvarem dokonalý, protože mu chybí větší kus špice a některé části obvodových stěn, i přes to jde však o naprosto raritní kousek.

Když tedy pomineme kosmetické nedostatky v podobě ne úplně zachovalých stěn a špice, máme tu luxusní fragment krystalu, který se pyšní slušnou velikostí přes 8 centimetrů a skutečně velmi vysokou kvalitou.

Pod pojmem "kvalitní citrín" si samozřejmě každý může představit něco trošku jiného, vždy jde však především o barvu kamene a jeho vnitřní čistotu. Samotný tvar kamene (ohlazený valounek či naopak krystal) už je jen příjemný bonus navíc. Pokud bychom totiž měli například větší dokonalý krystal citrínu, který by však byl uvnitř zcela zakalený a měl pouze velmi světle žlutou barvu, neměli bychom z kamene takovou radost, jako kdybychom nalezli třeba malinký zlomek citrínku se sytě žlutou či zlatavou barvou a krásným vnitřním světem.

Kvalita (barva a vnitřní čistota) je tedy u citrínů vždy zásadní a zcela rozhodující. Samozřejmě se od těchto aspektů odvíjí vždy i cena daného kamene.

Tento konkrétní kus citrínu se ve své horní polovině pyšní unikátním středně až sytě žlutým odstínem se zlatavými až medovými tóny. Můžete se zde však kochat i pozoruhodnými kouřovými inkluzemi. Spodní polovina krystalu má pak o něco světlejší žluté zbarvení doprovázené nádechem mléčně bílého křemene, na kterém byl citrín původně narostlý.

Co se týče vnitřní čistoty, tak spodní polovina krystalu je sice mírně zakalená, horní půlka však nabízí opravdu skvělou vnitří čistotu navíc i s bohatým a pestrým vnitřním světem.

Můžete zde tedy obdivovat nejen čisté úseky, ale i množství nejrůznějších úkazů v podobě mlhovinových závojů, peříček či inkluzí. Po důkladnějším prozkoumání lze objevit i hezkou menší barevnou duhu.

Tento vyjímečný citrín jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky (osobně jsme jej nalezli). Snažíme se totiž, aby na našem e-shopu byl co nejširší sortiment a vybral si tak u nás nejenom záčátečník, který hledá levnější vzorky, ale i zkušený šutrák či sběratel, který vyhledává pouze luxusní a unikátní kousky.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. U vzorku je tedy celkem 10 fotografií, z nichž na posledních dvou je kamínek mokrý - Jeho kvality zde vyniknou zdaleka nejvíce. Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech. U takto hodnotného kousku také nesmí chybět krátké VIDEO s hudbou, které se nachází níže pod popisem.

 

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: cca 85 x 60 x 40 mm

Váha: 276 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

→ Další české přírodní citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 22122
22 000 Kč –25 % 16 500 Kč
Krystal pravého českého citrínu s unikátní barvou a pestrým vnitřním světem
citrin krystal pravy cesky luxusni prirodni drahy cenny hodnotny obrazek 1
TOP kámen
22 000 Kč –25 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty