Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Lehce ohlazený zlomek krystalu citrínu se sytě žlutou barvou

Nádherná ukázka pravého českého citrínu ze slavné lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o středně velký zlomek přesněji řečeno část krystalu citrínu, který má zachovalé některé pasáže obvodových stěn. Přesto, že jde však pouze o fragment krystalu, kámen působí opravdu krásným celkovým dojmem.

V některých menších úsecích je pak citrín i mírně prostoupený oranžovým křemenem, ten však rozhodně nijak nekazí estetický vzhled vzorku, spíše ještě více podtrhuje čistě přírodní původ a jeho pravost.

Povrch citrínu je téměř celý matný, lehce až sametově ohlazený a příjemný na dotek. Při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou sice nelze kvůli lehce omletému zevnějšku nahlédnout zcela dovnitř, i tak je však celkem dobře patrné, že citrín ukrývá slušnou čistotu s pouze menším až středním množstvím mlhovin, inkluzí a peříček.

Po důkladnějším prozkoumání lze těsně pod povrchem objevit i pestrobarevnou duhou o velikosti cca 10 x 10 milimetrů. (Tento duhový odlesk bohužel nejde fotoaparátem dobře zachytit).

Zdaleka nejúžasnější je však na tomto citrínu jeho barva, která se pyšní kvalitním středně až sytě žlutým odstínem a opravdu nepatrným kouřovým nádechem.

Za toto překrásné žluté zbarvené citrín částečně vděčí právě i výše zmíněnému křemeni. Ten totiž při prosvícení kamene (sluníčkem nebo baterkou) část své oranžové barvy předává právě citrínu, který pak díky tomu působí jakoby více sytě žlutým dojmem.

Nejvíce samozřejmě kvality (barva a vnitřní čistota) citrínu vyniknou, pokud je mokrý a na sluníčku, což jsme pro vás výborně zachytili na posledních třech fotografiích.

Citrín jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů a to jak na bílém tak i černém podkladu, aby jste měli co možná nejlepší představu nejen o celkovém vzhledu, ale i jeho barvě (U vzorku je tedy celkem 15 fotografií). Níže pod popiskem naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy uvádíme také přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 ————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 78 x 45 x 34 mm

Váha: 159 g

 ————————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

 ————————————————————————————

Jak se v kamenech hledají barevné duhy ?

Barevné duhy se v kamenech nejlépe hledají při jejich nasvícení silnou baterkou nebo sluníčkem (vyjímečně jsou patrné i bez nasvícení na denním světle). Pro snadnější hledání je lepší mít kámen mokrý (některé duhy jsou dokonce patrné pouze pokud je minerál mokrý). Samotné pátrání po barevných duhách v nerostech probíhá tak, že kamínek oproti baterce nebo sluníčku natáčíte různými stranami do všech možných úhlů a zároveň pozorujete zda se někde duha neobjeví. Nejčastěji se duhy vyskytují v křišťálech, citrínech či záhnědách a jejich velikost bývá od jednoho milimetru až po několik prvních centimetrů.

————————————————————————————

→ Další české přírodní citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 19315
2 800 Kč
Lehce ohlazený zlomek krystalu citrínu se sytě žlutou barvou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty