Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Fantastický přírodní citrín s kvalitní žlutou až zlatavou barvou a duhovými odlesky

Luxusní kousek přírodního citrínu pocházející z vyhlášené kamínkářské lokality Kněževes (Vysočina).

Malebná vesnička Kněževes nacházející se nedaleko Ostrova nad Oslavou je mezi začínajícími i zkušenými šutráky velice oblíbená. Okolní zoraná pole jsou totiž velice nadějná, co se týče výskytu drahých kamenů a minerálů. V dřívějších dobách se v této oblasti nalezli především nádherné krystaly morionů (černých záhněd), poměrně nedávno se však tato lokalita proslavila i nálezem unikátních citrínů v opravdu vysoké tzv. sběratelské kvalitě. Jeden takový hodnotnější vzorek citrínu pocházející právě z tohoto nálezu si zde nyní trošku přiblížíme.

Jde o poměrně větší kus surového citrínu, který se pyšní hmotností téměř půl kilogramu. Takto mohutné ukázky citrínů, navíc v takto vysoké kvalitě se v naší přírodě objevují zcela vyjímečně, takže jde rozhodně o raritní (sběratelský) kousek.

U citrínů je mimo velikosti asi jeden z nejdůležitějších parametrů určitě barva. Tento konkrétní kus nabízí skutečně luxusní škálu odstínů žluté barvy. Najdete zde tedy nejen pasáže světlejší označované jako "šampaňské", ale i ty středně či dokonce sytě žluté. Za zmínku jistě stojí i úžasné zlatavé tóny či drobná ale o to zajímavější kouřová inkluze.

Třetím a také velice důležitým aspektem u citrínů je tzv. vnitřní čistota. Námi nabízený vzorek je celý výborně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou), díky některým lesklým úsekům pak můžete místy i lehce nahlédnout dovnitř kamene a pozorovat tak jeho pestrý vnitřní svět.

Ten ukrývá právě již výše zmíněnou slušnou čistotu, která v některých měnších pasážích dosahuje až drahokamové kvality. Můžete zde však obdivovat i množství nejrůznějších úkazů v podobě půvabných mlhovinových závojů či peříček.

Citrín však ukrývá i nádherné pestrobarevné duhy, z nichž dvě nějvětší dosahují velikosti až několika prvních centimetrů. Tyto duhové odlesky bohužel nejdou fotoaparátem dost dobře zachytit.

Nejvíce krása citrínu samozřejmě vynikne pokud je mokrý a na sluníčku, což jsme pro vás skvěle zachytili na úvodních dvou snímcích.

Co se týče kvality, tak tento vzorek rozhodně patří mezi ty TOP kousky. Nejde sice o krystal, ale citrín nabízí uctihodnou velikost, vyjímečnou barvou a velice dobrou vnitřní čistotu.

Tento jedinečný citrín jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky (osobně jsme jej nalezli). Snažíme se totiž, aby na našem e-shopu byl co nejširší sortiment a vybral si tak u nás nejenom záčátečník, který hledá levnější vzorky, ale i zkušený šutrák či sběratel, který vyhledává pouze luxusní a unikátní kousky.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. (U vzorku je tedy celkem 12 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 

Místo nálezu: Kněževes  (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: cca 80 x 65 x 60 mm

Váha: 474 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Jak se v kamenech hledají barevné duhy?

Barevné duhy se v kamenech nejlépe hledají při jejich nasvícení silnou baterkou nebo sluníčkem (vyjímečně jsou patrné i bez nasvícení na denním světle). Pro snadnější hledání je lepší mít kámen mokrý (některé duhy jsou dokonce patrné pouze pokud je minerál mokrý). Samotné pátrání po barevných duhách v nerostech probíhá tak, že kamínek oproti baterce nebo sluníčku natáčíte různými stranami do všech možných úhlů a zároveň pozorujete zda se někde duha neobjeví. Nejčastěji se duhy vyskytují v křišťálech, citrínech či záhnědách a jejich velikost bývá od jednoho milimetru až po několik prvních centimetrů.

————————————————————————————

→ Další české přírodní citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 22074
19 000 Kč –21 % 14 900 Kč
Fantastický přírodní citrín s kvalitní žlutou až zlatavou barvou a duhovými odlesky
citrin pravy prirodni cesky drahy velky luxusni vzacny sbirkovy exkluzivni kamen drahy zluty obrazek 11
TOP kámen
19 000 Kč –21 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty