Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Luxusně vyhlížející srostlice krystalů křišťálu s barevnou duhou - Spojovatel času - Alpy

Unikátní vzorek přírodního křišťálu pocházející z masivu Mont Blanc ve francouzských Alpách a to z nadmořské výšky cca 3000 m.n.m.

Jedná se o estetickou srostlici, která je tvořena několika krystaly křišťálů.

Můžete zde obdivovat nádherně zachovalý krystal se zajímavým buclatým tvarem, který je z části i tzv. oboustranně vyvinutý (má špice na obou koncích). Nachází se zde i malá pasáž, kde se krystal začal tzv. dohojovat množstvím drobných plošek a špiček, takže jej můžeme částečně zařadit i mezi Mistrovské krystaly, konkrétně Samoléčitele. Toto malé začínající dohojení je zachyceno a znázorněno i na jedné fotografii. Dále se tento krystal pyšní tím, že je celý skvěle průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) a ukrývá fantastickou drahokamovou čistotu.

Dále lze na této srostlici obdivovat tzv. půlkrystal, tedy krystal, který má zachovalé stěny a špici pouze z jedné strany. Nenechte se však mýlit, tento půlkrystal není ze zadní strany poškozený, nýbrž tzv. otlačený od okolní nebo též mateční horniny, která jej těsně obklopovala a nedovolila mu se zcela vyvinout. Samotný vrchol špice je sice ťuklý, ale takto už byl kámen v přírodě nalezen. Tento půlkrystal však ukrývá i jednu opravdovou vzácnost a sice drobnou plošku ve tvaru kosodélníku (zkoseného obdelníku) nacházející se mezi špicí a obvodovými stěnami. Díky této plošce můžeme kámen zařadit mezi Mistrovský krystal označovaný jako Spojovatel času. Plošku jsme pro vás samozřejmě zachytili a znázornili na detailním snímku. I tento půlkrystal je výborně průsvitný a můžete v něm pozorovat úkazy jako mlhoviny, peříčka, ale i moc hezkou pestrobarevnou duhu se slušnými rozměry cca 10 x 10 milimetru. Tento duhový odlesk se však bohužel nepodařilo fotoaparátem zachytit.

Na vzorku se nachází ještě jeden menší půlkrystal, ten však již není ničím vyjímečný. Samotná barva všech křišťálů na této srostlici má půvabný ledově bílý odstín s kouřovým nádechem, typickým pro některé křišťály z Alp.

Pokud se o drahé kameny a minerály zajímáte především z energetických důvodů, tento neobyčejný kousek křišťálu si rozhodně zaslouží vaši pozornost.

Vzorek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. U kamene je tedy celkem 13 fotografií. Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr v milimetrech a váhu v gramech. Pod každým popisem kamene také naleznete odkazy na jednotlivé články, které s ním souvisejí.

————————————————————————————

Místo nálezu: Mont Blanc (francouzské Alpy)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 66 x 40 x 35 mm

Váha: 110 g

————————————————————————————

Příběh kamene...

Tento úžasný kousek křišťálu pro vás nalezl náš dlouholetý kamarád, který ve svém volném čase hledá drahé kameny nejen na Vysočině či ve zbylých částech naší republiky, ale občas si udělá i dobrodružnou výpravu za vzácnými minerály do zahraničí. Asi nejvíce jej však fascinují Alpy a to konkrétně masiv Mont Blanc nacházející se na území Francie.

Ve výškách okolo 3000 m.n.m se zde totiž dají nalézt krásné dutiny a to nejčastěji s křišťály či záhnědami. Nejedná se však o žádnou lehkou procházku po horských pěšinkách, ale o náročnou vysokohorskou expedici v extrémních přírodních pomínkách, takže kameny pocházející z těchto výprav mají svoji cenu. Krystaly či drůzy jsou zde samozřejmě vydobývány ručně.

Pokud tedy toužíte po drahém minerálu ze zahraničí, určitě vám doporučujeme tyto kameny se svým vlastním příběhem, hledané s nadšením a láskou.

————————————————————————————

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

————————————————————————————

Další pravé přírodní křišťály najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku přírodních křišťálů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 22950
2 850 Kč
Luxusně vyhlížející srostlice krystalů křišťálu s barevnou duhou - Spojovatel času - Alpy
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty