Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Větší oboustranně vyvinutý Mistrovský krystal záhnědy s úžasnou kouřovou barvou - Elestial dar Andělů - Sběratelská záležitost

Luxusní přírodní záhněda pocházející z proslulého mineralogického naleziště Dolní Bory - Hatě (Vysočina).

Jedná se o velmi kvalitní, hodnotný a estetický krystal záhnědy, který se se svojí délkou 8,5 centimetru již řadí mezi ty střední až větší vzorky. Pro vášnivé sběratele minerálů je tedy tato záhněda velice atraktivním kouskem, protože se ve vitríně bude opravdu vyjímat a nikdo ji nepřehlédne, navíc má díky unikátnímu místu nálezu a stáří dnes již prakticky nedocenitelnou hodnotu. Lidé kteří se o drahé kameny zajímají kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem, si však tento majestátní krystal jistě také zamilují, protože se chlubí vyjímečnými energetickými účinky.

Záhněda navíc není rozhodně obyčejná, je totiž tzv. oboustranně vyvinutá, což znamená, že má špice na obou svých koncích.

Díky unikátnímu elestiálnímu růstu stěn a ploch ji také můžeme zařadit mezi vzácné Mistrovské krystaly a sice Elestial dar Andělů.

Krystal sice není úplně dokonalý, protože má ťuklé špičky a v jednom místě je i lehce odštípnutý, dá se však říci, že vůči své velikosti je tato záhněda opravdu slušně zachovalá. I přes drobné nedostatky tedy působí úžasným celkovým dojmem.

Skutečně jedinečná je pak samotná barva záhnědy, která se pyšní fantastickým kouřovým odstínem. V něm se totiž nádherně prolínají světlejší a tmavší tóny což působí skoro až kouzelným dojmem. Právě kouřově zbarvené záhnědy patří k těm nejkrásnějším jaké můžete na Vysočině najít.

Krystal je slunečními paprsky či baterkou prakticky celý průsvitný, díky slušnému lesku krystalových stěn pak lze i částečně nahlédnout dovnitř kamene a obdivovat tak jeho pestrý vnitřní svět plný nejrůznějších úkazů. Po důkladnějším prozkoumání lze těsně pod povrchem objevit i drobné duhové odlesky.

Celkově jde o mimořádný drahý kámen z naší země, který má hodně co nabídnout. Záhněda je vhodná pro velmi náročné sběratele, ezoteriky, ale i pro ty z vás, jenž hledáte dobrou investici v dnešní nejisté době.

————————————————————————————

Místo nálezu: Dolní Bory - Hatě (Vysočina)

Rok nálezu: 60. - 70. léta

Rozměry: 85 x 67 x 40 mm

Váha: 268 g

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem:

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

————————————————————————————

Významné naleziště drahých kamenů Dolní Bory - Hatě

Tento vzorek záhnědy pochází z velmi starého nálezu a to ještě z dob, kdy nedaleko Dolních Borů (cca 1-2 km) v oblasti zvané "Hatě" fungoval živcový důl, kde se těžil draselný živec jenž byl cennou keramickou surovinou. Tento důl fungoval od 50. let až do roku 1972.

Během dobývání živce se zde narazilo na spousty nádherných dutin, nejčastěji právě s kouřovými záhnědami, z nich některé dosahovaly uctihodné velikosti i několik desítek centimetrů. Mnoho těchto krystalů se však z této doby nezachovalo, protože dříve se o drahé minerály zajímalo pouze několik málo sběratelů.

Drahé kameny z této oblasti jsou dnes již prakticky nedostupné. Lokalita je totiž již několik desítek let zalesněná (zrekultivovaná) a navíc se zde nachází ochranné vodárenské pásmo, kvůli nedaleké přehradní nádrži Mostiště jež zásobuje pitnou vodou Velké Meziříčí a Žďár nad Sázavou.

Zkušení šutráci, mineralogové a starší sběratelé dobře vědí, že záhnědy z této lokality patří díky své unikátní barvě mezi jedny z nejkrásnějších, které můžete na Vysočině najít. Jak již ale bylo zmíněno výše, sehnat v dnešní době takovou záhnědu je velice obtížné.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 23280
8 500 Kč –24 % 6 400 Kč
Větší oboustranně vyvinutý Mistrovský krystal záhnědy s úžasnou kouřovou barvou - Elestial dar Andělů - Sběratelská záležitost
zahneda kourova dolni bory hate mistrovsky krystal elestial dar andelu prodej obrazky 1
TOP kámen
8 500 Kč –24 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty

Estetická srostlice záhněd na albitové podložce
330 Kč
470 Kč (–29 %)
21168
zahneda kamen krystal prirodni prodej cena 1 20601