Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Luxusní sbírkový špalek skorylu zdobený muskovitem - Samoléčitel

Velmi kvalitní ukázka černého turmalínu skorylu pocházejícího z významné mineralogické oblasti Pikárec (Vysočina).

Jedná se o poměrně větší špalek skorylu, který působí velice estetickým a hodnotným dojmem. Ocení jej tak především náročnější sběratelé minerálů na doplnění svých sbírek. Tento kámen si však mohou zamilovat i ti z vás, kteří se o nerosty zajímáte kvůli jejich významným energetickým účinkům a vlastnostem.

Turmalín je téměř celý vysoce lesklý a od přírody jej zdobí výrazné rýhování. Navíc se zde můžete kochat drobnými lupínky muskovitu neboli světlé slídy mnohdy přezdívané jako kočičí stříbro.

Přesto, že tento špalek nemá klasické ukončení, můžete na jedné straně obdivovat množství droboulinkých plošek. Jde o tzv. začínající dohojení, které je typické pro jeden z tzv. Mistrovských krystalů a to konkrétně Samoléčitele.

Takto velké a pohledné válečky černých turmalínů se v naší přírodě nacházejí však zcela ojediněle a za každým takovým kouskem stojí nemalé úsilí, proto jsou podobné vzorky poměrně ceněné.


Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 44 x 31 x 24 mm

Váha: 62 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Černý turmalín je nejen krásný minerál, který může být vkusným doplňkem ve vašem interiéru. Tento drahý kámen totiž dokáže jako jeden z mála nerostů i účinně pohlcovat tzv. elektromagnetické záření z vysílačů, wifi, mobilních telefonů a dalších podobných zařízení. Toto neviditelné elektromagnetické záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv nejen na lidskou psychiku, ale třeba i na kvalitu spánku. Mezi lidmi je toto záření známé spíše pod souhrným názvem "ELEKTROSMOG". (Přečtěte si náš podrobný článek věnovaný tématu ELEKTROSMOG - zobrazit celý článek).

Pokud tedy černé turmalíny umístíte do obytných místností, měly by Vás proti tomuto nežádoucímu záření účinně chránit. (Do každé místnosti je vhodné umístit buď více drobných turmalínů o velikosti cca kolem 1 centimetru, nebo jeden větší špalík o rozměrech alespoň 2 - 3 centimetry).

V naší nabídce najdete jak ukončené tak i neukončené černé turmalíny v různých velikostech a tvarech. Oba dva druhy těchto turmalínů mají samozřejmě shodné energetické účinky a vlastnosti, černé turmalíny s ukončením však dokáží svoji energii daleko lépe koncetrovat a usměrňovat (podobně jako tužkové turmalíny), takže můžete jejich potenciál využít opravdu naplno. Skoryly s ukončením navíc působí velice estetickým dojmem. V přírodě se však takto zakončené špalíky nacházejí vzácně, takže je jejich cena o něco vyšší, než u turmalínů bez zakončení.

Naprostou většinu námi zde nabízených černých turmalínů jsme navíc osobně nalezli v oblasti Vysočiny (přečtěte si "Náš příběh") takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní a neupravený stav. Minerály z České Republiky sice nedosahují takové velikosti jako ty zahraniční (Brazílie atd.), svými vibracemi jsou nám však tyto kameny daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější.

Černé turmalíny ze zahraničí se navíc velice často falšují či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Kameny tímto nepřirozeným zásahem však můžou přijít o značnou část svých energetických účinků a vlastností.

————————————————————————————

Další české přírodní černé turmalíny skoryly najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů skorylů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 21684
2 600 Kč
Luxusní sbírkový špalek skorylu zdobený muskovitem - Samoléčitel
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty