Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Příjemně ohlazený valounek křišťálu se slušnou vnitřní čistotou - kvalitní kousek

Hodnotná ukázka pravého českého křišťálu pocházejícího ze staršího nálezu a to z významného mineralogického naleziště Suky nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Malá vesnička jménem Suky byla v dřívějších dobách (cca před 20 lety) mezi sběrateli velice oblíbenou lokalitou. Na přilehlích polích se totiž nacházeli nejenom záhnědy, moriony, černé turmalíny či citríny, ale především nádherné křišťály.

Dnes je však toto naleziště značně vyčerpané a to především kvůli velkému množství nových sběratelů, či lidí zajímajících se o drahé kameny pro jejich významné léčivé účinky a vlastnosti. Nyní zde tedy na podobně velký a kvalitní křišťál jako je tento, již nenarazíte, ale drobné úlomky vzácných kamínků se zde při troše štěstí a trpělivosti dají nalézt stále.

Jedná se o středně velký křišťál, který se pyšní matným, lehce až sametově ohlazeným povrchem. Díky tomu je kamínek příjemný na dotek a působí hravým až mazlivým dojmem. Za tento omletý zevnějšek kamínek vděčí potůčkům a řekám, které si s ním pohrávaly ve svých proudech.

Křišťál je celý výborně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) zcela dovnitř kamene však kvůli ohlazenému matnému povrchu nelze nahlédnout. I přes to je však celkem dobře patrné, že kamínek ukrývá velmi slušnou čistotu a v některých úsecích lze rozpoznat i mlhovinové závoje.

Pokud je kamínek mokrý lze po důkladnějším prozkoumání těsně pod povrchem objevit i drobnou barevnou duhu.

Samotná barva křišťálu má přirozený (ledově) bílý až průzračný odstín. V závislosti na druhu a způsobu osvětlení můžete pozorovat i lehounký žlutý či kouřový nádech, který je pro křišťály z Vysočiny typický.

Nejvíce samozřejmě kvality kamene vyniknou, pokud je mokrý a na sluníčku, což jsme pro vás skvěle zachytili na posledních dvou fotografiích.

Tento křišťál pro vás ze své vlastní sbírky vyřadil náš dlouholetý kamarád, kterému patří náš dík. Snažíme se totiž, abychom vám na našich stránkách stále nabízely nové, zajímavé a hlavně kvalitní vzorky minerálů a drahých kamenů.

Níže pod popiskem samozřejmě naleznete i tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy uvádíme také přesný rozměr v milimetrech a váhu v gramech. K tomuto křišťálu jsme pro vás navíc natočili i krátké video s hudbou, které naleznete níže pod popisem.

 

Místo nálezu: Suky (Vysočina)

Rok nálezu: 2001

Rozměry: 55 x 42 x 38 mm

Váha: 146 g

 

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost a jasný původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

Další české přírodní křišťály najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních křišťálů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 21978
3 700 Kč
Příjemně ohlazený valounek křišťálu se slušnou vnitřní čistotou - kvalitní kousek
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty