Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Spirálovitý stříbrný přívěsek s pravým českým skorylem

Estetický a propracovaný stříbrný přívěsek s přírodním černým turmalínem skorylem pocházejícím ze slavné šutrácké lokality Pikárec (Vysočina).

Přívěsek s tímto špalíkem / válečkem černého turmalínu se řadí mezi ty středně velké. Pokud si tedy nejste úplně jistí, jak velký přívěsek respektive kámen zvolit, doporučujeme podívat se níže do parametrů na celkovou hmotnost přívěsku a vybírat právě z kousků kolek 10-ti až 15-ti gramů (středně velké kousky).

Pokud víte, že chcete opradvu malý přívěsek (kamínek) doporučujeme cca 5-ti gramový, naopak pokud rádi nosíte větší kousky, můžete vybírat z 20-ti gramových a více.

Tento konkrétní špalík skorylu patří k těm kvalitním, je tedy vysoce pevný, krásně lesklý a od přírody zdobený jemným rýhováním. Čelní pohledová strana je pak částečně ukončená.

Pokud vás zajímají další podrobnější informace o našich stříbrných přívěscích, určitě se začtěte i do textu níže.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 28161
2 760 Kč
Spirálovitý stříbrný přívěsek s pravým českým skorylem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Turmalín je originálně a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen.

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Turmalín navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu krásným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek s drahým kamínkem vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém tvaru a vzhledu.

 

Články související s tímto kamenem:

Doplňkové parametry

Kategorie: Stříbrné přívěsky s černým turmalínem z ČR
Typ / forma: Přírodní / surový / neopracovaný
Naleziště: Česká republika
Místo nálezu:: Pikárec (Vysočina)
Rok nálezu:: 2023
Rozměry kamene:: 31 x 12 x 10 mm
Celková váha:: 14 g

Podobné produkty