Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Větší valounek mírně omletého citrínu s podmanivou žlutou barvou a kouřovým nádechem

Jedinečná ukázka pravého českého citrínu pocházející z uznávaného šutráckého naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Tento majestátní citrín na první pohled jistě každého upoutá svojí velikostí, protože délka 8,5 centimetru a váha skoro až magických 333 gramů řadí tento vzorek rozhodně mezi mohutnější kousky. Takto velké a kvalitní citríny jako je tento se v naší přírodě vyskytují zcela vyjímečně, proto jsou podobné kousky i poměrně ceněné a sběratelsky velice atraktivní. V průběhu let se totiž tyto vzorky velice dobře zhodnocují a nabývají na hodnotě, takže pro někoho můžou být i zajímavou investicí v dnešní nejisté době.

Kromě rozměrů kamene pak určitě zaujme i samotná barva citrínu, která má podmanivý středně žlutý odstín s výraznými kouřovými tóny. Toto unikátní zbarvení samozřejmě nejvíce vynikne, pokud je vzorek mokrý a na sluníčku, což jsme pro vás hezky zachytili na posledních třech fotografiích (celkem je u kamene 8 snímků).

Pokud je citrín ve stínu či v potemnělé místnosti, převládají spíše světle kouřové tóny, když je však valounek na sluníčku nebo jej nasvítíte baterkou, kouřový nádech téměř zanikne a vy se můžete kochat půvabným žlutým zbarvením.

Citrín svým tvarem tak trochu připomíná valounek, přispívá k tomu mimo jiné i fakt, že povrch kamene je prakticky celý matný, převážně lehce až sametově ohlazený a příjemný na dotek.

Vzorek je celý nádherně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) kvůli mírně omletému zevnějšku však nelze zcela nahlédnout dovnitř kamene. I přes to je však dobře patrné, že citrín ukrývá skutečně slušnou vnitřní čistotu, což mu ještě více přidává na hodnotě.

V některých úsecích je sice citrín mírně povrchově prostoupený mléčným křemenem, to mu však rozhodně nijak neubírá na jeho celkové kráse.

Pokud citrín prozkoumáte důkladněji, objevíte těsně pod povrchem i úžasnou pestrobarevnou duhu se slušnou velikostí.

Jde o fantastický kámen z naší země, který má rozhodně co nabídnout, především pak opravdu solidní rozměry, zajímavou barvu, dobrou vnitřní čistotu či duhové odlesky.

Pokud tedy toužíte po kvalitním a hodnotném citrínu, u kterého se nemusíte obávat o jeho pravost ani původ, tento kámen vám bude skvělým parťákem a to ať už jej umístíte do vitrínky či s ním budete energeticky pracovat.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: cca 85 x 60 x 45 mm

Váha: 333 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Jak se v kamenech hledají barevné duhy?

Barevné duhy se v kamenech nejlépe hledají při jejich nasvícení silnou baterkou nebo sluníčkem (vyjímečně jsou patrné i bez nasvícení na denním světle). Pro snadnější hledání je lepší mít kámen mokrý (některé duhy jsou dokonce patrné pouze pokud je minerál mokrý). Samotné pátrání po barevných duhách v nerostech probíhá tak, že kamínek oproti baterce nebo sluníčku natáčíte různými stranami do všech možných úhlů a zároveň pozorujete zda se někde duha neobjeví. Nejčastěji se duhy vyskytují v křišťálech, citrínech či záhnědách a jejich velikost bývá od jednoho milimetru až po několik prvních centimetrů.

 

U nás vždy víte, co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha.

Pod každým popisem kamene také naleznete odkazy na jednotlivé články, které s ním souvisejí.

————————————————————————————

→ Další české přírodní citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 22632
7 500 Kč –25 % 5 600 Kč
Větší valounek mírně omletého citrínu s podmanivou žlutou barvou a kouřovým nádechem
citrin valounek prirodni zluty kamen cesky vysocina obrazky 6
7 500 Kč –25 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty