Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Drahokamový krystalek křišťálu ve stříbrném přívěsku

Originální ručně dělaný stříbrný přívěsek s přírodním Alpským křišťálem.

V tomto elegantním a propracovaném přívěsku můžete obdivovat krystal křišťálu, který je až na menší odření a ťuknutí slušně zachovalý.

Z jedné strany se pak můžete kochat zajímavými tzv. Klíčovými vtisky / otisky.

Křišťál je sluníčkem či baterkou celý skvěle průsvitný, lesklé stěny pak dovolují i krásně nahlédnout dovnitř kamene a pozorovat tak jeho vnitřní svět. Ten zde ukrývá především vysokou tzv. drahokamovou čistotu, spatřit zde však můžete menší mlhovinky či peříčka.

Samotná barva křišťálu má bílý / čirý či chceteli průzračný odstín, lehce patrný (a to především ve stínu) je zde však i kouřový nádech, který je pro většinu alpských křišťálů typický.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 27449
2 350 Kč
Drahokamový krystalek křišťálu ve stříbrném přívěsku
stribrny privesek krystal kristal alpy kamen prodej obrazky 1
Alpy Drahokamový kámen Klíčový vtisk
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen.

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

 

Příběh kamene...

Křišťál zasazený v tomto stříbrném přívěsku pro vás nalezl náš dlouholetý kamarád, který ve svém volném čase hledá drahé kameny nejen na Vysočině či ve zbylých částech naší republiky, ale občas si udělá i dobrodružnou výpravu za vzácnými minerály do zahraničí. Asi nejvíce jej však fascinují Alpy a to konkrétně masiv Mont Blanc nacházející se na území Francie.

Ve výškách okolo 3000 m.n.m se zde totiž dají nalézt krásné dutiny a to nejčastěji s křišťály či záhnědami. Nejedná se však o žádnou lehkou procházku po horských pěšinkách, ale o náročnou vysokohorskou expedici v extrémních přírodních pomínkách, takže kameny pocházející z těchto výprav mají svoji cenu. Krystaly či drůzy jsou zde samozřejmě vydobývány ručně.

Pokud tedy toužíte po přívěsku se zahraničním křišťálem, tak vám určitě můžeme doporučit některý kousek z naší nabídky. Kamínky se pyšní svým vlastním příběhem a navíc jsou hledané s nadšením, láskou a úctou k příodě.

 

Články související s tímto kamenem:

Doplňkové parametry

Kategorie: Stříbrné přívěsky s křišťálem z ČR
Typ / forma: Přírodní / surový / neopracovaný
Tvar: Krystal
Čistota: Drahokamová
Zajímavosti: Klíčový vtisk
Naleziště: Alpy
Místo nálezu:: Mont Blanc (francouzské Alpy)
Rok nálezu:: 2019
Rozměry kamene:: 34 x 16 x 13 mm
Váha přívěsku:: 13 g

Podobné produkty