Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Kvalitní kousek citrínu z Vysočiny se vzácnou zlatavou barvou lehce prostoupený křemenem

Luxusní vzorek přírodního citrínu v lehké kombinaci s křemenem ze slavného českého naleziště Kněževes u Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o kvalitní střední až větší kousek surového citrínu, který se může pochlubit opravdu slušnými rozměry a váhou přes čtvrt kilogramu.

Pokud se na kámen podíváte na běžném denním světle či ve stínu, tak působí jako by byl přibližně z poloviny tvořený křemenem. Když však tento zlomek prosvítíte sluníčkem či silnější baterkou, kámen se téměř celý nádherně rozzáří a je jasné, že zde převažuje žlutý citrín.

Tento oranžový křemen, kterým je citrín v některých pasážích prostoupený, tedy rozhodně nijak nekazí celkový krásný dojem z kamene.

Povrch tohoto citrínu je z jedné strany převážně matný, místy lehce až sametově ohlazený a příjemný na dotek.

Druhá strana citrínu je pak částečně až zcela lesklá. Díky tomu lze při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou v některých pasážích i poměrně snadno nahlédnout dovnitř a pozorovat tak zajímavý vnitřní svět. Můžete zde obdivovat nejen slušnou čistotu ale také velké množství nejrůznějších úkazů jako jsou půvabné mlhovinové závoje, peříčka či inkluze.

Skutečně parádní je pak také samotná barva citrínu, která se pyšní nádherným a velice kvalitním středně žlutým odstínem se silně zlatavými tóny. Toto krásné zbarvení nejvíce vynikne, pokud je kamínek mokrý a na sluníčku, což je výborně zachyceno na posledních třech fotografiích.

Po důkladnějším prozkoumání můžete objevit i velice pěknou menší barevnou duhu (bohužel nejde dobře nafotit).

Citrín jsme pro vás samozřejmě postupným pootáčením detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu (U vzorku je tedy celkem 10 fotografií). Níže pod popiskem naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy uvádíme také přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 85 x 65 x 46 mm

Váha: 303 g

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

————————————————————————————

Chcete si najít svůj vlastní citrín ?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní citrín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý citrínek také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky s velmi světle žlutou barvou. Tomuto odstínu se někdy také přezdívá barva šampaňského. Sytě žluté citríny nebo dokonce krystaly se nachází naprosto vyjímečně, proto jsou také tak vzácné a ceněné.

Pokud na nálezy přece jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý, po kterém toužíte. Všechny námi zde nabízené citríny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost i jasný původ. Naši nabídku drahých kamenů se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat. Každý kamínek je detailně nafocený a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Také je vždy uveden přesný rozměr, lokalita a rok nálezu. Takto zdokumentovaný minerál vám pak jistě udělá radost, i když jste jej sami zrovna nenalezli.

————————————————————————————

→ Další české přírodní citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 19651
3 850 Kč
Kvalitní kousek citrínu z Vysočiny se vzácnou zlatavou barvou lehce prostoupený křemenem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty