Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Větší fragment krystalu citrínu s kouřovými tóny v kombinaci s křemenem

Nevšední kousek surového českého citrínu nalezený na významné šutrácké lokalitě Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jde o část, zlomek či chcete-li fragment krystalu citrínu, kámen tedy kdysy (před mnoha miliony lety) býval celým krystalem, do dnešní doby se však zachoval v této podobě a sice se zachovalými některými částmi krystalových stěn a ploch.

Na první pohled jistě každého upoutá velikost kamene, poté si však každý všimne unikátní barevné kombinace. Citrín se totiž pyšní příjemným středně žlutým odstínem se zlatavými tóny a pozoruhodným kouřovým nádechem či výraznějšími kouřovými inkluzemi.

Pokud se na citrín díváte ve stínu nebo v potemnělé místnosti, nebude nejspíš působit příliš atraktivně, protože bude převládat tmavší kouřové zbarvení, když však kámen ozáří sluneční paprsky nebo jej nasvítíte silnější baterkou, rozzáří se nádhernými žluto-zlatavými tóny a kouřový nádech bude pouze nepatrný.

Z fotografií je také dobře patrné že tento citrín je v kombinaci s oranžovým křemenem. Zde platí to samé co už jsme popisovali u barvy tohoto citrínu. Pokud bude kámen někde ve stínu, může vám připadat že přibližně polovina vzorku je tvořena právě křemenem, když však tento fragment prosvítíte sluníčkem či baterkou, zjistíte, že jde téměř celý a ze všech stran hezky prosvítit, tudíš že křemene se zde nachází pouze menší množství (křemen tvoří přibližně pouze 20 - 30 % vzorku).

Díky tomu že převážná část citrínu je krásně lesklá, můžete při prosvícení v některých pasážích i mírně nahlédnout dovnitř kamene a pozorovat tak jeho vnitřní svět plný nejrůznějších úkazů v podobě mlhovin, peříček či jiných inkluzí.

Těsně pod povrchem pak lze objevit velice pěknou pestrobarevnou duhu a rozměrech cca 10 x 10 milimetrů (viz. foto).

Tento majestátní citrín je vhodný především pro ty z vás, jenž se o drahé kameny zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem. Díky své velikosti může být citrín využit i k různým skupinovým meditacím či terapiím.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: cca 125 x 80 x 70 mm

Váha: 748 g

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

————————————————————————————

U nás vždy víte, co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha.

Pod každým popisem kamene také naleznete odkazy na jednotlivé články, které s ním souvisejí.

————————————————————————————

→ Další české přírodní citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 22800
4 700 Kč –68 % 1 490 Kč
Větší fragment krystalu citrínu s kouřovými tóny v kombinaci s křemenem
citrin velky pravy prirodni cesky drahy kamen prodej obrazky 1
4 700 Kč –68 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty

citrin brouseny pravy vysocina drahokam vybrus zluty prodej obrazky 1
5 700 Kč
7656
sbirkovy citrin pravy krystal kamen prirodni surovy drahokam polodrahokam vysocina morava obrazky 2
Citrín
Prodáno
29 000 Kč
4257