Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Dow krystal křišťálu s krásnou ledovou barvou - přívěsek

Elegantní stříbrný přívěsek s pravým přírodním českým křišťálem pocházejícím z oblasti Jeseníků - naleziště Žulová.

V tomto originálnímpro zdobeném přívěsku můžete obdivovat vzácný krystalek křišťálu, který je prakticky dokonale zachovalý. Kochat se tedy můžete jak obvodovými stěnami tak i unikátní špičkou.

Právě díky špici, která se pyšní specifickým uspořádáním a tvarem svých fazet (plošek) můžeme tento křišťál zařadit mezi Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Dow krystal.

Pokud kamínek prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete i celkem snadno nahlédnout do jeho vnitřního světa ukrývajícího především vysokou až drahokamovou čistotu. Ve spodní části krystalku však najdete i několik peříček a mlhovin.

Samotná barva křišťálu se pak může pochlubit kvalitním ledobě bílým až průzračně čirým odstínem.

Níže vám doporučujeme si přečíst další hodnotné a doplňující informace týkající se našich přívěsků.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 28504
3 250 Kč
Dow krystal křišťálu s krásnou ledovou barvou - přívěsek
mistrovsky krystal kristalu dow pravy prirodni cesky kamen 1
Mistrovský krystal
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen.

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

 

Články související s tímto kamenem:

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily, ručně dolovaly či kutaly již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stříbrné přívěsky s křišťálem z ČR
Typ / forma: Přírodní / surový / neopracovaný
Tvar: Krystal
Čistota: Drahokamová
Zajímavosti: Mistrovský krystal Dow
Naleziště: Česká republika
Místo nálezu:: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)
Rok nálezu:: 2016
Rozměry kamene:: 28 x 12 x 10 mm
Váha přívěsku:: 8 g
Položka byla vyprodána…

Podobné produkty