Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Krystal křišťálu s perfektním vnitřním Fantomem - přívěsek

Ručně dělaný stříbrný přívěsek s pravým českým křišťálem pocházejícím z oblasti Jeseníků a to konkrétně z naleziště Žulová.

V tomto elegantním přívěsku můžete obdivovat takřka dokonalý krystal křišťálu. Kochat se tedy můžete obvodovými stěnami místy s malými klíčovými otisky, ale také nádhernou špičkou, která je pouze velmi nepatrně odřená / ťuknutá.

Křišťál má kvalitní ledově bílý až průzračně čirý odstín, ten samozřejmě nejvíce vynikne na sluníčku.

Při prosvícení krystalu sluníčkem či baterkou můžete díky částečně až zcela lesklým krystalovým stěnám i skvěle nahlédnout do vnitřního světa kamene. Tam se ukrývá především úžasná tzv. drahokamová čistota s pouze menším množstvím mlhovinek ve spodní části krystalu, najdete zde však i jednu opravdovou vzácnost a sice tzv. Fantom, neboli krystal uvnitř krystalu. Ten je zde skutečně skvěle viditělný prakticky ze všech stran krystalu (viz. detailní foto).

Celkově jde o velice estetický a hodnotný krystalek křišťálu, který nabízí i něco navíc (Fantom).

Níže vám doporučujeme si přečíst další hodnotné a doplňující informace týkající se našich přívěsků.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 28519
3 220 Kč
Krystal křišťálu s perfektním vnitřním Fantomem - přívěsek
stribrny privesek kristal pravy cesky vnitrni fantom obrazek 5
Krystal Fantom
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen.

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

 

Články související s tímto kamenem:

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily, ručně dolovaly či kutaly již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stříbrné přívěsky s křišťálem z ČR
Typ / forma: Přírodní / surový / neopracovaný
Tvar: Krystal
Čistota: Drahokamová
Zajímavosti: Krystal Fantom
Naleziště: Česká republika
Místo nálezu:: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)
Rok nálezu:: 2016
Rozměry kamene:: 45 x 14 x 10 mm
Váha přívěsku:: 13 g

Podobné produkty