Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 6
 

Ohlazený valounek citrínu ve stříbrném přívěsku

 

Originální stříbrný přívěsek s pravým českým citrínem pocházejícím ze známé lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o menší valounek citrínu, jehož povrch je celý matný, sametově ohlazený a příjemný na dotek.

Citrínek lze sluníčkem či baterkou celý krásně prosvítit, zcela dovnitř kamínku však kvůli mírně omletému zevnějšku nahlédnout nelze. I přes to je však celkem dobře patrné, že citrín ukrývá slušnou vnitřní čistotu a je zakalený pouze menším množstvím inkluzí a peříček.

Samotná barva kamene má pak půvabný velmi jemně žlutý odstín. Takto světle žluté zbarvení se u citrínů označuje jako "barva šampaňského". Nejvíce samozřejmě krása kamínku vynikne, pokud je mokrý a na sluníčku, což jsme pro vás zachytili na posledních dvou fotografiích (celkem je u vzorku 6 snímků).

Citrín je originálně a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Kamínek navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží.

Drahé kameny zasazované do stříbra pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek s drahým kamínkem vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry kamene: 20 x 18 x 12 mm

Váha přívěsku: 7 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO PRODUKTEM :

 

U NÁS VŽDY VÍTE CO KUPUJETE

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry a váha.

 

Další nabídku pravých českých citrínů zasazených ve stříbrných přívěscích naleznete v naší sekci - Prodej stříbrných přívěsků s citrínem.

Dostupnost Prodáno
1 350 Kč
Kód produktu 18997
Kategorie Stříbrné přívěsky s citrínem z ČR
Položka byla vyprodána...