Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Přírodní krystal průzračného českého křišťálu s Fantomem - přívěsek

Precizně řemeslně (ručně) zpracovaný stříbrný přívěsek s pravým přírodním českým křišťálem pocházejícím z oblasti Jeseníků a to konkrétně z naleziště Žulová.

Tento luxusní přívěsek ukrývá nádherný a kvalitní kousek surového křišťálu a to ve formě krystalu. Ten má krásně zachovalé všechny obvodové stěny a prakticky dokonalou špičku. Pouze v jedné menší pasáži je krystal decentně otlačený od okolní tzv. mateční horniny.

Křišťál se pyšní vzácnou ledově bílou až průzračně čirou barvou a sluníčkem či baterkou je celý skvěle průsvitný.

Uvnitř se můžete kochat vysokou tzv. drahokamovou čistotou, ti pozornější z vás však objeví i jednu opravdovou vzácnost a sice solidní náznak tzv. Fantomu neboli krystalu (špice) uvnitř krystalu.

Tento jedinečný český křišťál v kombinaci se stříbrem působí skutečně fantastickým a hodnotným dojmem.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 28222
3 280 Kč
Přírodní krystal průzračného českého křišťálu s Fantomem - přívěsek
kristal krystal fantom stribrny privesek cesky prirodni kamen obrazky 2
Drahokamový kámen Krystal Fantom
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen.

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

 

Články související s tímto kamenem:

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily, ručně dolovaly či kutaly již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stříbrné přívěsky s křišťálem z ČR
Typ / forma: Přírodní / surový / neopracovaný
Tvar: Krystal
Čistota: Drahokamová
Zajímavosti: Krystal Fantom
Naleziště: Česká republika
Místo nálezu:: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)
Rok nálezu:: 2018
Rozměry kamene:: 45 x 12 x 10 mm
Váha přívěsku:: 11 g
Položka byla vyprodána…

Podobné produkty