Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Krásně průsvitný mohutný fragment krystalu záhnědy se zajímavou křemennou krustou

Pozoruhodná ukázka pravé české záhnědy pocházející z oblíbeného šutráckého naleziště Sklené nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o poměrně velký fragment neboli část krystalu záhnědy. Z jedné strany se tedy můžete kochat několika většími krystalovými stěnami.

I když záhněda na první pohled nepůsobí úplně estetickým dojmem, nabízí řadu zajímavostí. Jak už bylo zmíněno výše jde o skutečně mohutný vzorek, který má na délku přes 15 centimetrů a váží skoro přesně 1 kilogram.

Zachovalé krystalové plochy na sobě pak mají velmi netypickou tenkou krustu, která je tvořena mléčným křemenem. Odborně se tento jev označuje jako "Záhněda s druhogenerační vrstvou křemene", přičemž první generaci tvoří samotná záhněda a druhou právě křemen. Tato vrstvička mléčného křemene pak byla následně ještě pokrytá tzv. přírodním hnědo-oranžovým limonitem neboli oxidem železa, proto samotný mléčný křemen prosvítá pouze místy.

Po důkladnějším prozkoumání však objevíte, že ve stěnách se ukrývají i dva drobné černé turmalíny, z nichž ten menší o rozměrech cca 10 x 1 x 1milimetru má vzácný jehlicovitý tvar.

Nachází se zde také v malé míře další minerál a sice bílý až okrově zbarvený albit.

Na druhé straně této mohutné záhnědy se sice krystalové stěny nenachází, ale záhněda je zde pro změnu krásně průsvitná, což je dobře patrné z některých fotografií, kde je prosvícena baterkou.

Při prosvícení (sluníčkem nebo baterkou) lze i celkem slušně nahlédnout dovnitř kamene a kochat se tak jeho půvabným vnitřním světem ukrývajícím různé úkazy jako mlhoviny, inkluze či peříčka.

Z této strany také náherně vynikne barva samotné záhnědy, která má příjemný žlutý odstín s výraznějšími hnědými místy až kouřovými tóny.

Tato záhněda má tedy rozhodně co nabídnout a potěší nejen začínající sběratele minerálů nebo ty z vás jenž se o drahé kameny zajímáte kvůli energetickým účinkům, ale všechny milovníky velkých vzorků.

 

Místo nálezu: Sklené nad Oslavou (Vysočina)

Rok nálezu: 2017

Rozměry: 155 x 75 x 55 mm

Váha: 997 g

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem:

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 22797
2 100 Kč –42 % 1 200 Kč
Krásně průsvitný mohutný fragment krystalu záhnědy se zajímavou křemennou krustou
zahneda fragment krystalu prusvitny velky kamen ezoteriky 1
2 100 Kč –42 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty

zahneda krystal podlozkova vnitrni svet kamen cesky drahokam vysocina obrazky 1
1 000 Kč
1 250 Kč (–20 %)
16786
zahneda krystal barevna duha prirodni cesky drahy kamen 1 23100
zahneda podlozkova vysocina krystaly kamen prirodni obrazek 12 8345