Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Macramé náhrdelník se zlomkem černého morionu z Vysočiny

Pravý černý morion (temný druh záhnědy) v originálním macramé náhrdelníku s libovolně nastavitelným obvodem až do 70 centimetrů.

Morion nacházející se v tomto náhrdelníku pochází z Vysočiny a to konkrétně z vyhlášeného a oblíbeného kamínkářského naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou.

Jedná se o zajímavý zlomek (fragment) krystalu, který zaujme na první pohled především svojí unikátní barvou.

Na běžném denním světle či ve stínu má morion temně černý odstín, když však kamínek prosvítí sluneční paprsky nebo lépe světlo baterky, rozzáří se podmanivým a velice příjemným tmavě hnědým odstínem (viz. foto).

 

Při prosvícení morionu baterkou lze místy i nepatrně nahlédnout do jeho skromného vnitřního světa.

Doporučujeme si přečíst i hodnotné a užitečné doplňující informace, které naleznete níže.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 28531
1 850 Kč
Macramé náhrdelník se zlomkem černého morionu z Vysočiny
macrame nahrdelnik cerny morion temna zahneda prodej obrazky 1
Unikátní barva
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Kámen jsme osobně nalezli v čisté přírodě (přečtěte si » náš příběh «), a tak vám ručíme za jeho pravost i jasný původ. Jde o přírodní, surový minerál, který není žádným způsobem opracovaný ani jinak upravený a je ponechán v původním nálezovém stavu, aby si uchoval svoje jedinečné energetické účinky.

► Minerál vložený do náhrdelníku jsme pečlivě vybrali, aby byl příjemný na nošení a zároveň působil opravdu krásným dojmem. Zohlednili jsme především velikost, tvar, povrch a celkovou kvalitu drahého kamene.

► Náhrdelník je vyrobený ručně technikou zvanou „Macramé” (někdy nazývanou drhání nebo sukování). Jde o oblíbenou metodu, která spočívá ve svazování provázků či nití do různých uzlíků. Lze tak vytvořit zajímavé krajky, spirály či jiné požadované tvary.

Kámen není vrtaný ani přilepený, je pouze precizně opleten vysoce kvalitní nití, ve které bezpečně drží.

► Náhrdelník je zhotoven z voskované nitě značkyLinhasita”. Jde o věhlasnou značku brazilských nití nejvyšší kvality, které jsou stálobarevné, pevné, netřepí se a po zpracování krásně drží tvar. To zajišťuje i dlouhou životnost a odolnost náhrdelníku (nitě jsou vyrobeny ze stoprocentního nylonu).

► Velikost náhrdelníku se nastavuje posuvným (klouzavým) uzlíkem, kterým si jednoduše zvětšíte nebo zmenšíte obvod dle potřeby. Náhrdelník tedy padne opravdu každému.

► Náhrdelník vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud ho kupujete pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli náhrdelníkem chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

► Nevystavujte náhrdelník vysokým teplotám, jelikož materiál, ze kterého je vyrobený, je hořlavý. Buďte tedy v blízkosti ohně či jiných tepelných zdrojů velmi obezřetní. Náhrdelník můžete občas lehce omýt vlažnou vodou, na koupání jej však raději odkládejte.

► Náhrdelník jsme detailně nafotili z různých stran a úhlů, aby jste měli perfektní představu o jeho celkovém tvaru a vzhledu.

Uvádíme tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Samozřejmostí je pak přesný rozměr minerálu a také váha celého náhrdelníku.

 

Články související s tímto kamenem:

Doplňkové parametry

Kategorie: Náhrdelníky s přírodním českým morionem
Typ / forma: Přírodní / surový / neopracovaný
Naleziště: Česká republika
Místo nálezu kamene:: Kněževes (Vysočina)
Rok nálezu kamene:: 2023
Rozměry kamene:: 30 x 19 x 10 mm
Obvod náhrdelníku:: nastavitelný až do 70 cm
Váha náhrdelníku:: 12 g