Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Estetický krystal kouřové záhnědy v macramé náhrdelníku

Pravá česká záhněda v originálním macramé náhrdelníku s libovolně nastavitelným obvodem až do 70 centimetrů.

Záhněda nacházející se v tomto náhrdelníku pochází z Vysočiny a to konkrétně z vyhlášeného kamínkářského naleziště Bory.

Jedná se o krystal, respektive přesněji řečeno tzv. půlkrystal záhnědy, který je navíc oboustranně vyvinutý (má špice na obou svých koncích).

Právě půlkrystal se svým tvarem ideálně hodí do náhrdelníku. Z pohledové přední strany se můžete kochat krystalovými stěnami a špicí, ze zadní tzv. nepohledové strany se pak stěny a plošky nenachází a záhněda je zde hladká /rovná, díky tomu se tedy dobře nosí.

Krystal má podmanivou kouřovou barvou, je krásně lesklý a sluníčkem či baterkou skvěle průsvitný. Právě při prosvícení kamínku lze částečně nahlédnout do jeho vnitřního světa kochat se tak vysokou tzv. drahokamovou čistotou s několika mlhovinkami, peříčky a dalšími inkluzemi.

Nutno dodat, že ve skutečnosti (naživo) vypadá tento půlkrystal záhnědy ještě o něco lépe než na fotografiích. Pokud chcete tedy náhrdelník s pravou českou záhnědou, tento kousek vám můžeme vřele doporučit.

Doporučujeme si přečíst i další hodnotné a užitečné doplňující informace, které naleznete níže.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 28390
1 870 Kč
Estetický krystal kouřové záhnědy v macramé náhrdelníku
zahneda krystal pulkrystal macrame nahrdelnik obrazek 1
Novinka Vnitřní svět
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Kámen jsme osobně nalezli v čisté přírodě (přečtěte si » náš příběh «), a tak vám ručíme za jeho pravost i jasný původ. Jde o přírodní, surový minerál, který není žádným způsobem opracovaný ani jinak upravený a je ponechán v původním nálezovém stavu, aby si uchoval svoje jedinečné energetické účinky.

► Minerál vložený do náhrdelníku jsme pečlivě vybrali, aby byl příjemný na nošení a zároveň působil opravdu krásným dojmem. Zohlednili jsme především velikost, tvar, povrch a celkovou kvalitu drahého kamene.

► Náhrdelník je vyrobený ručně technikou zvanou „Macramé” (někdy nazývanou drhání nebo sukování). Jde o oblíbenou metodu, která spočívá ve svazování provázků či nití do různých uzlíků. Lze tak vytvořit zajímavé krajky, spirály či jiné požadované tvary.

Kámen není vrtaný ani přilepený, je pouze precizně opleten vysoce kvalitní nití, ve které bezpečně drží.

► Náhrdelník je zhotoven z voskované nitě značkyLinhasita”. Jde o věhlasnou značku brazilských nití nejvyšší kvality, které jsou stálobarevné, pevné, netřepí se a po zpracování krásně drží tvar. To zajišťuje i dlouhou životnost a odolnost náhrdelníku (nitě jsou vyrobeny ze stoprocentního nylonu).

► Velikost náhrdelníku se nastavuje posuvným (klouzavým) uzlíkem, kterým si jednoduše zvětšíte nebo zmenšíte obvod dle potřeby. Náhrdelník tedy padne opravdu každému.

► Náhrdelník vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud ho kupujete pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli náhrdelníkem chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

► Nevystavujte náhrdelník vysokým teplotám, jelikož materiál, ze kterého je vyrobený, je hořlavý. Buďte tedy v blízkosti ohně či jiných tepelných zdrojů velmi obezřetní. Náhrdelník můžete občas lehce omýt vlažnou vodou, na koupání jej však raději odkládejte.

► Náhrdelník jsme detailně nafotili z různých stran a úhlů, aby jste měli perfektní představu o jeho celkovém tvaru a vzhledu.

Uvádíme tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Samozřejmostí je pak přesný rozměr minerálu a také váha celého náhrdelníku.

 

Články související s tímto kamenem:

Doplňkové parametry

Kategorie: Náhrdelníky s přírodní českou záhnědou
Typ / forma: Přírodní / surový / neopracovaný
Naleziště: Česká republika
Místo nálezu kamene:: Dolní Bory (Vysočina)
Rok nálezu kamene:: 2023
Rozměry kamene:: 28 x 20 x 10 mm
Obvod náhrdelníku:: nastavitelný až do 70 cm
Váha náhrdelníku:: 11 g

Podobné produkty